Kuluary Ogniwa to jedyne z swoim rodzaju obiektywne nagrody literackie przyznawane tym osobom piszącym, które po swoim spotkaniu autorskim zostały w Ogniwie na dłużej i prowadziły najgorętsze rozmowy z publicznością w kuluarach. Kluczowa jest wysokość obrotu wygenerowanego na barze. Dodatkowo przyznawane są Kuluary honorowe (na podstawie widzimisię Spółdzielczyń) oraz Kuluar publiczności (na podstawie głosowania Osób z Internetu).

KULUARY OGNIWA 2024

III Gala Kuluarów. Decydujące starcie odbędzie się w pierwszej połowie 2025 r. Zachęcamy wydawnictwa, agentów literackich oraz osoby autorskie do kontaktu w sprawie organizacji spotkań (i afterów). 

KULUARY OGNIWA 2023

II Gala Kuluarów. Powrót Kuluara odbyła się 27 kwietnia 2024 r. 

Kuluar honorowy dla wydawnictwa z największą liczbą zorganizowanych w Ogniwie wydarzeń otrzymało wydawnictwo papierwdole.

Kuluar honorowy za doskonałą atmosferę podczas Festiwalu otrzymały osoby organizujące Festiwal Miłosza.

Kuluar honorowy za długie rozmowy kuluarowe po spotkaniu "W obronie małych zwycięstw" otrzymał Xavier Wolnelewo Woliński.

Kuluar porfirowy oraz Kuluar publiczności za kolejki po spotkaniu o książce "Godność, proszę" (prowadzenie: Marcelina Jeziorko) otrzymała Maja Heban.

Kuluar marmurowy za dyskusje po premierze tomu "Na rogu" (prowadzenie: Joanna Łępicka) otrzymał Przemysław Suchanecki.

Kuluar granitowy za imprezę po spotkaniu o książce "Ciało Huty" (prowadzenie: Georgina Gryboś) otrzymała Anna Cieplak. W roli Anny Cieplak na Gali wystąpiła ilustratorka książki Katarzyna Janota.

KULUARY OGNIWA 2022

Podczas I Gali Kuluarów 18 lutego 2023 r. pamiątkowe kolaże wykonane przez Aleksandrę Welchar otrzymały:

❤️ Patryk Pufelski ❤️ Magdalena Okraska ❤️ Wydawnictwo Karakter

💚 Weronika Gogola 💙 Joanna Ostrowska 💜 Wydawnictwo Ha!art